Datum: 6. 3. 2014

Na záložníka londýnského Arsenalu se v poslední době ze všech stran valí samá chvála. Tomáš Rosický vstřelil nejhezčí branku Kanonýrů za leden i únor, včera navíc výstavním kouskem přispěl k remíze české reprezentace proti Norsku (2:2).

Třiatřicetiletý středopolař využil v 11. minutě chyby hostujícího gólmana, který špatně vyhodil míč. „Rosa“ pohodlně obešel obránce, navedl si balon směrem do středu hřiště a krásnou dalekonosnou střelou otevřel skóre zápasu.

Češi nakonec uhráli s Norskem remízu 2:2. Za hosty v 21. minutě srovnal Elyounoussi, českému výběru vrátil vedení krátce před přestávkou Matěj Vydra. Konečné slovo měl však Morten Gamst Pedersen, jeho ránu z 88. minuty si Petr Čech nešťastně srazil do brány.

Podívejte se na gól Tomáše Rosického, který neušel pozornosti ani zbytku Evropy!